NAŠI
ČLENOVIA

efpolit lista 7px
Marek Melicher - ČLENČLEN

Marek Melicher

Volám sa Marek Melicher, narodil som sa vo Veľkom Krtíši, kde som v roku 2013 ukončil Gymnázium Augusta Horislava Škultétyho. V súčasnosti študujem na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v odbore politológia. Záujem o Francúzsko , jeho kultúru, či jazyk u mňa vzbudila najmä skutočnosť, že v tejto krajine žije aj moja rodina, čo znamená, že túto krajinu som aj niekoľkokrát navštívil. Aj kvôli tomuto v roku 2016 moje kroky viedli do spolku EFPOLIT. V spolku momentálne pôsobím najmä ako tvorca eventov a propagačných materiálov.

Denisa Lavková - ČLENČLEN

Denisa Lavková

Volám sa Denisa Lavková, pochádzam z okolia Popradu a som študentkou na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov v Banskej Bystrici. Momentálne som v 1. ročníku magisterského štúdia v odbore Bezpečnostné štúdiá. Pre členstvo v EFPOLITE som rozhodla najmä kvôli tomu, že mojím druhým cudzím jazykom je francúzština a tiež preto, lebo mi to ponúka možnosť zúčastňovať sa na rôznych podujatiach či aktívne participovať pri ich vytváraní. Keďže som v žiadnom spolku doteraz nebola, je to pre mňa nová skúsenosť a tiež výzva.

Paulína Lenartová - ČLENČLEN

Paulína Lenartová

Volám sa Paulína Lenartová, narodila som sa v Ružomberku a žijem vo Valaskej Dubovej. Štyri roky som študovala na gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku, kde som úspešne zmaturovala. V súčasnej dobe som študentkou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov. Som v druhom ročníku Bc. Stupňa študijného odboru medzinárodné vzťahy.Som samostatná, flexibilná, komunikatívna, spoľahlivá, priateľská. Rada športujem, cestujem, spoznávam nových ľudí, rada sa učím nové jazyky, rada čítam a rada trávim čas s blízkymi.Od roku 2016 som členkou občianskeho združenia EFPOLIT, ktoré pôsobí na fakulte, ktorú navštevujem. Pre členstvo v tomto spolku som sa rozhodla z niekoľkých dôvodov. Prvý z nich je fakt, že všetko čo sa týka francúzštiny ma fascinuje, pretože je to jazyk, ktorý ma zaujal a navyše je potrebný aj pre náš budúci kariérny rast keďže ide o jazyk diplomacie. Rada spoznávam nových ľudí, rada sa učím a zbieram nové informácie a zážitky, aj preto som členkou tohto združenia. V EFPOLIT sa cítim naozaj príjemne. Je tu výborný kolektív a členstvo nie je len o práci, ale aj o oddychu, zábave, zaujímavých debatách a predovšetkým o tom ako sa zlepšovať a hľadať kontakty na medzinárodnej úrovni.

Kristína Rusnáková - VICEPREZIDENTKAVICEPREZIDENTKA

Kristína Rusnáková

Volám sa Kristína Rusnáková. Narodila som sa v Handlovej, kde som v roku 2014 ukončila Gymnázium Ivana Bellu. Bakalárske štúdium na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela som zavŕšila prácou na tému „Porušovanie detských práv počas ozbrojeného konfliktu v Sýrii“ a momentálne pokračujem na magisterskom stupniv študijnom programe Bezpečnostné štúdiá v odbore Medzinárodné vzťahy. Záujem o francúzsky jazyk, literatúru, kultúru, ale i protokol ma v roku 2014 priviedol do študentskej organizácie EFPOLIT, ktorej som v súčasnosti viceprezidentkou. V roku 2015 som absolvovala stáž na Odbore vnútornej politiky v Kancelárii prezidenta Slovenskej republiky a stáž v Open Society Foundation – Nadácii otvorenej spoločnosti, kde som sa venovala analýze mládežníckych politík a stratégií a príprave konferencie „Posilňovanie hlasu detí a mladých ľudí v aktívnom občianstve a ľudských právach“. V roku 2016 som stážovala na Úrade vlády Slovenskej republiky, konkrétne na Úrade splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny a ako analytička pre Demagog.sk som overovala pravdivosť výrokov, ktoré odzneli v politických diskusiách v TV a v iných médiách. Dlhodobo sa venujem téme ozbrojených konfliktov a terorizmu na Blízkom východe, ľudským právam, najmä právam detí, a od roku 2014 pôsobím ako Junior ambassadorka pre UNICEF Slovensko.

Dominika Múdra - PREZIDENTKAPREZIDENTKA

Dominika Múdra

Volám sa Dominika Múdra. Narodila som sa v Trnave. Vyštudovala som Gymnázium Ivana Kupca v Hlohovci. Už počas štúdia na spomínanom gymnáziu som sa začala zaoberať problematikou medzinárodných vzťahov a ľudských práv. V roku 2014 som sa zúčastnila celoštátneho kola Olympiády ľudských práv a získala som špeciálne ocenenie rektorom BISLA Samuelom Abrahámom. Práve preto som sa rozhodla ďalej študovať na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Kde som sa v roku 2016 stala členkou organizácie Centrum národov Slovensko, ktorá napomáha k šíreniu myšlienok OSN v Slovenskej republike. Už ako stredoškoláčka som sa taktiež zúčastňovala olympiád vo francúzskom jazyku a zaujímala sa o Francúzsko a jeho kultúru. Stala som sa teda v roku 2016 taktiež členkou Asociácie frankofónnych študentov EFPOLIT, ktorej som v súčasnosti prezidentkou. Práci s mladými ľuďmi v regióne sa venujem i v rámci Rady študentov mesta Banská Bystrica. Svoje nadobudnuté znalosti a schopnosti využívam v praxi aj prostredníctvom stáži, ktoré absolvovala v kancelárií poslanca NR SR Martina Klusa, na tlačovom oddelení Francúzskeho Veľvyslanectva na Slovensku či na Zastúpení Európskej komisie v Bratislave. Medzi moje záľuby patrí cestovanie, fotografovanie, reenactment a história.

Copyright 2017 © EFPOLIT | Všetky práva vyhradené | Postavené na WordPresse | Vďaka podpore WebSupportuSponzorvaný hosting od WebSupport.sk